^Góra strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zdjęcia zbiorowe

Zdjęcia zbiorowe

2 MAJA DZIEŃ FLAGI

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Polska flaga oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku. Same barwy - biel i czerwień - już wcześniej były uznawane za narodowe. Jako jedne z nielicznych na świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

W naszym Przedszkolu  staramy się rozbudzać i utrwalać poczucie tożsamości narodoweji szacunek dla narodowych symboli. W tygodniu w grupach odbywały się zajęcia poświęcone poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Przedszkolakom przypominano symboliczną wymowę barw polskiej flagi, jak symbole narodowe szanować. 

W tym roku, w nieco innych niż zawsze okolicznościach, postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. Dzieci będąc w domach tego dnia ubrały się w barwy narodowe i robiły sobie zdjęciaz symbolami narodowymi.

Przedstawiamy efekty naszych działań w postaci kolaży patriotycznych.

Czytaj więcej: 2 MAJA DZIEŃ FLAGI

Copyright © 2013. - 2015 - MPS Nr 4 Mława Rights Reserved.