^Góra strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Budynek A - Rybki

Warsztaty Bożonarodzeniowe

12 grudnia 2019r. w grupie IV odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty.
Spotkanie rozpoczęliśmy niespodzianką dla naszych bliskich,
którą była " Kolęda na dzwonkach" (sł. Wanda Chotomska).
Było bardzo miło ponieważ pani Anetka rozdała naszym gościom karteczki ze słowami kolędy 
i mogliśmy ją zaśpiewać wspólnie :)
Na warsztatach robiliśmy aniołki, które  w Święta Bożego Narodzenia będą  ozdobą naszych domów.
Zobaczcie sami :)
Wszystkim, którzy oglądają naszą galerię życzymy Wesołych Świąt i dużo ciepła i miłości  :)

Czytaj więcej: Warsztaty Bożonarodzeniowe

Edukido

Eukido - warsztaty z klockami LEGO
Dziś bawiliśmy się z małych konstruktorów kolejki linowej. Ćwiczyliśmy zdolności manualne , koncentrując się i budując według własnego pomysłu kolejkę. Dzieciaki świetnie się bawiły, puszczając po linie własnoręcznie wykonane konstrukcje.

 

Czytaj więcej: Edukido

Akademia Dobrych Manier

Oddział Rybki wziął udział w akcji „Akademia Dobrych Manier”. Celem Akcji jest propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych. Zajęcia edukacyjne, zaplanowane w ramach Akcji, angażowały dzieci w  zadania logiczne i plastyczne.

Czytaj więcej: Akademia Dobrych Manier

Rybki w bibliotece pedagogicznej

15 maja 2019 r Bibliotekę Pedagogiczną w Mławie odwiedziły 5 latki z grupy „Rybki” MPS nr 4 w Mławie. Agata Mierzwa przeprowadziła z dziećmi zajęcia z elementami biblioterapii, których tematem była „Przyjaźń”.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego poznania swoich imion, hobby (do tego celu wykorzystano miękką piłeczkę, którą dzieci przekazywały sobie po kolei) i zabaw integracyjnych. Następnie prowadząca przeczytała krótki tekst relaksacyjny, któremu towarzyszyły dźwięki przyrody: śpiew ptaków, plusk wody, szum drzew i in. Tak wyciszone i rozluźnione maluchy z łatwością i chęcią wykonywały kolejne zadania. Kolorowały „drzewo przyjaźni”, rysowały owoce w które następnie wpisywały cechy przyjaciół. Zajęcia miały na celu uświadomienia dzieciom znaczenia słowa „przyjaźń”, jak również potrzeby przyjaźni i bezinteresownego pomagania innym.

W drugiej części spotkania dzieci miały okazję poznania pracy bibliotekarza, zwiedzały magazyny biblioteczne, obserwowały sposób wypożyczania książek.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pełnej uśmiechu i dobrej zabawy.

Czytaj więcej: Rybki w bibliotece pedagogicznej

Copyright © 2013. - 2015 - MPS Nr 4 Mława Rights Reserved.