^Góra strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Budynek B - Kotki

Jesienne spotkania w Bibliotece

 W środę 17 października dzieci z gr VII  Kotki w godzinach popołudniowych wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Mławie na jesienne spotkanie. Przedszkolaki na początku zapoznały się z  biblioteką, z jej jesiennym wystrojem, z zasadami tam panującymi i sposobem zdobycia karty czytelnika. Panie na spotkanie z dziećmi przygotowały najpierw różne słowne zagadki i czytały wiersze o tematyce jesiennej. Wspólnie ustaliły, że jesień czasem pachnie jeszcze latem, czasem jest szara i słotna ale jest bardzo szczodra. Później dzieci z „magicznego pudełka” losowały po jednej rzeczy i miały podać nazwę wylosowanego „skarbu jesieni” (np.  żołędzie, orzechy, kasztany, korale jarzębiny, owoce z sadu i warzywa). Na zakończenie celowały kuleczkami do królika zrobionego z  papieru. Na sam koniec dzieci podziękowały Panią bibliotekarką za to, że dzięki nim dowiedziały się wielu rzeczy o tej  kolorowej, szeleszczącej liśćmi, bardzo zmiennej porze roku jesieni i wspólnie zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Był to bardzo mile spędzony czas. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Czytaj więcej: Jesienne spotkania w Bibliotece

Masa solna

Dnia 15.10.2018r. dzieci podczas zajęć wykonywali samodzielnie masę solną, odmierzając odpowiednie ilości składników i mieszając je. Następnie bawiąc się w piekarzy z powstałej masy lepiły wyroby piekarskie tj. bułki, chleby, itp. Dzieci miały możliwość rozwijania sprawności manualnej poprzez wyrabianie masy solnej oraz nadawanie odpowiednich kształtów swym „wypiekom" :)

Czytaj więcej: Masa solna

Szaszłyki

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie warzyw i owoców wiedzą przedszkolaki z grupy VII Kotki. 5 października 2018r. w godzinach popołudniowych przedszkolaki bawiły się w robienie „warzywnych szaszłyków”. Najpierw określały kształt, kolor, wielkość oraz nazwę różnych warzyw. Później nadziewały na patyczki warzywa przygotowane przez nauczycielkę (pomidor, ogórek, marchewka, pietruszka, papryka) tworząc pyszne, kolorowe i zdrowe szaszłyki warzywne. Następnie po kolei przeliczały i  nazywały warzywna znajdujące się na ich patyku. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły warzywne przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa i  dała wiele satysfakcji i radości. Po zjedzeniu dużej dawki witamin zabrały się za samodzielne lepienia z plasteliny ulubionego warzywa lub owocu. Podczas tego zadania czterolatki wykazały się wielką pomysłowością.

Czytaj więcej: Szaszłyki

Copyright © 2013. - 2015 - MPS Nr 4 Mława Rights Reserved.