^Góra strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności

Biała Wstążka

Kampania społeczna „Biała Wstążka”- STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej         w Mławie oraz zespołami interdyscyplinarnymi ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie działającymi na terenie powiatu mławskiego już po raz jedenasty włącza się w międzynarodową kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet, pod nazwą „Biała Wstążka”. Kampania adresowana jest głównie do mężczyzn i trwa od 25 listopada do 10 grudnia.

Biała wstążka jest symbolem przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To symboliczny, ale bardzo ważny gest, a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem. Kampania jest prowadzona w ponad 55 krajach.

Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Miłość, szacunek, akceptacja- zaczyna się w Tobie” W ramach akcji na ulicach miasta i powiatu będą rozdawane białe wstążki, kalendarzyki z logo kampanii oraz ulotki. Profesjonaliści i służby zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie odbędą szkolenia by podnieść skuteczność niesionej pomocy osobom uwikłanym w przemoc domową.

Bądźmy solidarni przeciwko przemocy wobec kobiet, reagujmy, nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

 

View the embedded image gallery online at:
http://mps4mlawa.pl/index.php/713-kampania-bw#sigFreeIdb80a607ad7

 

Copyright © 2013. - 2015 - MPS Nr 4 Mława Rights Reserved.